Wczytuję dane...
Wysyłka: 24 godziny
Koszt dostawy od: 9.90 PLN
Producent: Kahawa

Kawa z Kamerunu Boyo pochodzi z regionu tworzonego przez grupę wiosek położonych w dolinie niekończących się wzgórz i wulkanicznych szczytów Kamerunu. To właśnie tam rozpościerają się plantacje kawy Boyo. Kawa słodka, ma zapach i aromat gorzkiej czekolady, idealnie zbalansowana pod względem goryczy i kwasowości, przebijają nuty dojrzałego słodkiego agrestu, wyczuwalny smak czekolady.

Kawa mielona, do parzenia w ekspresie lub kawiarce. Można zalać bezpośrednio.

Bogata w substancje odżywcze, ciemna, wulkaniczna gleba oraz dogodne warunki klimatyczne stwarzają idealne środowisko do wzrostu dorodnych krzewów kawy. Okres kwitnięcia kawy zbiega się z pierwszymi opadami deszczu, który dodatkowo zasila krzewy składnikami odżywczymi płynącymi ze zboczy gór. Jest to bardzo ważny moment dla wzrostu i uprawy kawowca, gdyż właśnie wtedy zawiązują się młode owoce kawy. Gdy owoce zaczynają dojrzewać w Kamerunie rozpoczyna się pora sucha. W jaskrawym słońcu owoce kawy szybko wysychają uzyskując optymalną zawartość cukru.

Kawa Boyo to arabica, odmiana botaniczna Java Blue Mountain. Uprawiana jest w sposób naturalny, bez użycia środków chemicznych, obrabiana i sortowana ręcznie.

 

Gramatura:
250 g

Pochodzenie:
Afryka - Kamerun - Boyo

Wysokość uprawy:
1500 - 2100 m. n.p.m.

Gatunek/odmiana:
Arabica / Java Blue Mountain

Cechy

  • Kraj produkcji: 

    Polska

  • Gramatura: 

    250 g

Zobacz także
Inni wybrali również