Wczytuję dane...
Wysyłka: 24 godziny
Koszt dostawy od: 9.90 PLN
Producent: Kahawa

Kawa z Peru Tunquimayo to kawa arabica pochodząca z zachodniej części Ameryki Południowej z peruwiańskiej prowincji Cusco. Kawa Tunquimayo charakteryzuje się miodowym aromatem, wyczuwalne są nuty owoców pomarańczy i mandarynek.

Kawa mielona, do parzenia w ekspresie lub kawiarce. Można zalać bezpośrednio.

Mijając słynną Doliną Inków, wzdłuż zboczy gór, będących początkiem obszaru wielkiej amazońskiej dżungli, rozpościerają się plantacje kawy. To właśnie tam, na zielonych stokach gór, na wysokościach dochodzących do 2000 m n.p.m. znajdują się małe rodzinne farmy kawowe. Ze względu na tak wysokie usytuowanie obszarów uprawy kawy, powietrze na tych wysokościach jest krystalicznie czyste a krzewom kawowca nie zagrażają ataki ze strony insektów, toteż większość plantacji, w tym ta, z której pochodzi kawa Tunquimayo, mają charakter ekologiczny. Farmerzy nie mają potrzeby korzystania ze sztucznych środków ochrony roślin. Duże znaczenie dla podnoszenia jakości upraw ma także polityka rządu Peru, która kładzie duży nacisk na uprawę kawy i wzrost jej jakości, upatrując w tym alternatywę dla uprawianej dotychczas w tym rejonie koki. Są to przeważnie niewielkie i średnie gospodarstwa, od kilkuset do około dwóch tysięcy krzaków, uprawiane rodzinnie. Na jednej plantacji, często w cieniu drzew piniowych, rośnie przeważnie kilka odmian biologicznych kawy arabica.

Kawa z Peru Tunquimayo to arabica, odmiana botaniczna Typica i Catimor. Zbierana jest ręcznie przez farmerów i wstępnie przygotowywana metodą na mokro (washed), po czym trafia do lokalnych kooperatyw znajdujących się wzdłuż rzeki Urubamba, gdzie jest oczyszczana z pergaminu i sortowana. Kawa świeża, pochodzi z ostatnich zbiorów.

Produkt oznaczony jest unijnym logo produkcji ekologicznej.

 

Gramatura:
250 g

Pochodzenie:
Ameryka Południowa - Peru - Tunquimayo

Wysokość uprawy:
1800 m. n.p.m.

Pochodzenie:
Ameryka Południowa - Peru - Tunquimayo

Gatunek/odmiana:
Arabica / Catimor, Typica

Cechy

  • Kraj produkcji: 

    Polska

  • Gramatura: 

    250 g

Napisz opinię
2021-02-11 02:53:45 - TN

Super smak. Delikatna ale aromatyczna

Ocena 5.00

Ocena: