Wczytuję dane...
Wysyłka: 24 godziny
Koszt dostawy od: 9.90 PLN
Producent: Perfect Cup
Wegański
Bezpieczny dla zdrowia

Perfect Cup Kubeczek menstruacyjny M to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu zapomnisz czym jest dyskomfort podczas okresu. To produkt wielokrotnego użytku, który jest elastyczny, zupełnie niewyczuwalny, w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia i przyjazny dla środowiska. Jest doskonałą alternatywą dla podpasek i tamponów, ponieważ gwarantuje kobietom większy komfort użytkowania. Zwłaszcza, że jednorazowo może być używany nawet przez 12 godzin bez wyjmowania.

Kubeczki menstruacyjne zostały wykonane z doskonałej jakości silikonu medycznego niemieckiej firmy Wacker, który jest neutralny dla naturalnego środowiska pochwy i go nie zaburza. Jeśli zatem chcesz czuć się komfortowo i bezpiecznie podczas okresu, kubeczki Perfect Cup będą najlepszym wyborem.

Korzystanie z Perfect Cup jest bardzo proste. Wystarczy znaleźć swoją ulubioną technikę wkładania kubeczka, aby codzienne posługiwanie się nim, stało się dla Ciebie czymś zupełnie rutynowym. Po prawidłowym umieszczeniu kubeczka Perfect Cup w pochwie, nie będziesz go w ogóle czuła. Ani kubeczek, ani okres nie będą Cię już w żaden sposób ograniczać. Kubeczek menstruacyjny Perfect Cup myjemy po każdym opróżnieniu oraz dezynfekujemy po okresie. Dzięki temu, korzystanie z niego jest całkowicie higieniczne i bezpieczne dla naszego zdrowia.

      

  Jaki rozmiar wybrać?

  Kubeczki menstruacyjne Perfect Cup dostępne są w dwóch rozmiarach: S i M. Rozmiar kubeczka, jaki powinnaś wybrać dla siebie, zależy przede wszystkim od obfitości Twojej miesiączki oraz od tego, czy masz silne mięśnie dna miednicy (tutaj pod uwagę warto wziąć fakt, czy masz za sobą przebytą ciążę). Żeby jeszcze lepiej pomóc Ci dobrać rozmiar kubeczka, w tabeli znajduje się również uśredniony wzrost, wiek oraz budowa ciała.

  Jak składać i aplikować kubeczek menstruacyjny?

  Na początku warto przetestować kilka różnych sposobów składania kubeczków menstruacyjnych, żeby znaleźć ten najbardziej odpowiedni do naszych potrzeb. W dołączonej do opakowania instrukcji znajdziesz kilka różnych technik składania kubeczka.

  Złożony kubeczek, powoli wsuń do pochwy, niezbyt głęboko, ale tak, aby żadna jego część nie wystawała. Pętelka także powinna całkowicie schować się do środka pochwy. Dla pewności, że kubeczek poprawnie się otworzył i tym samym zapewnia pełną ochronę, przesuń palcem po jego dnie. Jeżeli nie wyczuwasz żadnych wgłębień, wszystko powinno być w porządku. Pociągnij za pętelkę. Kubeczek powinien stawiać opór. To znak, że dobrze przylgnął do ścianek pochwy i nie będzie przeciekał. Jeśli czujesz, że nadal łatwo możesz go wyjąć ciągnąc za pętelkę, popchnij go lekko do góry, poruszaj w prawo, w lewo, delikatnie nim pokręć i spróbuj ponownie pociągnąć za końcówkę. Jeśli trudno go wyjąć i stawia opór, to znaczy, że jest dobrze włożony i zassany.

  Kiedy musisz opróżnić kubeczek menstruacyjny?

  Kubeczek Perfect Cup możesz używać nawet do 12 godzin bez opróżniania! Na początku jednak należy opróżniać kubeczek tak często, jak wymieniałaś wcześniej podpaski lub tampony. W ten sposób po pewnym czasie sama zorientujesz się, jak często musisz opróżniać kubeczek.

  Wyjmowanie kubeczka menstruacyjnego

  Umyj ręce i spróbuj rozluźnić mięśnie dna miednicy. Znajdź najwygodniejszą dla siebie pozycję tak, jak przy aplikacji kubeczka. Złap za jego podstawę i delikatnie ją naciśnij, dzięki czemu zwolnisz jego zassanie. Następnie, powoli przekręć kubeczek, jednocześnie pociągając go w dół. Pamiętaj, aby nie ciągnąć kubeczka za końcówkę na siłę w dół, bez wcześniejszego zmniejszenia jego zassania. Delikatnie przechylając go naprzemiennie w prawo w lewo, w prawo w lewo wyjmij kubeczek. Siedząc lub kucając podczas wyjmowania kubeczka unikniesz przypadkowego pobrudzenia bielizny.

  Po wyjęciu kubeczka menstruacyjnego opróżnij jego zawartość do toalety lub umywalki. Jeżeli jesteś w publicznej toalecie, w której nie ma umywalki wewnątrz kabiny, polecamy zabrać ze sobą butelkę czystej wody, płyn do dezynfekcji rąk oraz chusteczki higieniczne. Dzięki butelce wody z łatwością i higienicznie opłuczesz kubeczek nawet w trudnych warunkach.

  Jak dbać o kubeczek menstruacyjny po zakończeniu miesiączki

  Po zakończeniu miesiączki wygotuj kubeczek w gorącej wodzie przez 2-3 minuty. Wysusz go i przechowuj w dołączonym do opakowania, przewiewnym, bawełnianym woreczku. Nie wkładaj kubeczka do hermetycznych opakowań, które mogą mieć na niego negatywny wpływ. Przed kolejną miesiączką pamiętaj o ponownym wygotowaniu lub wyparzeniu kubeczka menstruacyjnego.

  Opakowanie:

  Tekturowy kartonik z plastikowym okienkiem.

  Cechy

  • Kraj produkcji: 

   Polska

  • Opakowanie: 

   Tekturowy kartonik z plastikowym okienkiem