Wczytuję dane...
Gwarancja: 2 lata
Wysyłka: 14 dni
Koszt dostawy od: 13.90 PLN
Producent: Hevea
Bezpieczny dla dziecka
Wegański
Wyrób medyczny 

Zadbaj o zdrowy sen swojego dziecka z twardym materacem lateksowym Hevea Celebrities Baby!

Materac dla dziecka Hevea Celebrities Baby jest wygodny i trwały. Pianka lateksowa o grubości 12 cm idealnie sprawdzi się dla dzieci o większej wadze. Materac medyczny Hevea Celebrities Baby jest wyrobem medycznym klasy I.

Materac lateksowy Hevea Celebrities Baby posiada pokrowiec z dzianiny Tencel Silky Feeling. Materiał ten dzięki unikalnej technologii nano-włókien na bazie 100% naturalnego włókna wykonanego z celulozy (miazga drzewna eukaliptusa pochodzącego z upraw zrównoważonych) charakteryzuje się siłą, sprężystością, elastycznością i jedwabistym dotykiem. Włókna Tencel dzięki właściwościom hydrofilowym zapewniają doskonałą absorpcję wilgoci (wchłaniana jest równomiernie), co z kolei korzystnie wpływa na komfort użytkowania. Włókna celulozowe pochłaniają o 50% więcej wilgoci niż bawełna. Dzianina Tencel Silky Feeling jest przyjazna dla środowiska. Przędza Tencel z uwagi na utrzymywanie stałego poziomu wilgoci posiada także właściwości antystatyczne.

Pokrowiec jest odporny na mycie i wielokrotne pranie. Dzięki praktycznym suwakom pokrowiec można zdjąć i wyprać w temperaturze do 60 st. C. Dzianina posiada certyfikat Eko-Tex Standard 100 oraz certyfikat Bezpieczny dla dziecka.

Materac dziecięcy Hevea Celebrities Baby jest wegański - nie zawiera produktów pochodzenia zwierzęcego (np. wełna, klej). Producent w myśl zero waste przyjmuje zużyte wkłady lateksowe, które są wykorzystywane do produkcji innych wyrobów. Ze względów higienicznych (wyrób medyczny) materac zapakowany jest w folię. Ze względu na gabaryt, materac do transportu owinięty jest w folię z recyklingu.

 

BUDOWA:

Płyta z pianki lateksowej perforowanej - grubości 12 cm. Pokrowiec wewnętrzny bawełniany. Pokrowiec zewnętrzny z dzianiny Tencel pikowanej owatą 200g. Wyrób Medyczny kl. I. Skład dzianiny – viscose Tencel 40% / poliester 60%. Waga materaca od 8 kg (120/60 cm) do 10 kg (140/70 cm). Wysokość 14 cm.

Gwarancja:

2 lata na produkt
5 lat na wkład materaca

Zastosowanie:

Łóżeczka dziecięce szczebelkowe. Waga dziecka do 40 kg. Wiek bez ograniczenia.

Uwagi:

Średnio-twardy materac dwustronny, dwie strony użytkowe.

Produkt wysyłany przez producenta - obowiązują inne warunki dostawy.

Wyrób medyczny kl. I ​zgodny z wymogami Dyrektywy Rady 93/42/EWG z dnia 14 czerwca 1993 r. ​odnośnie wyrobów medycznych​,​ zmienionej Dyrektywą 2007/47/WE PE i R​E z dnia 5 września 2007 r. oraz zharmonizowanymi z nią normami: PN-EN ISO 14971:2012, PN-EN 1041​A​1:2013-12, PN-EN ISO 15523-1:2012. oraz Ustawą z dnia 20 maja 2010 roku o wyrobach medycznych (Dz.U. 2010 Nr 107 Poz. 679) i Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 12 stycznia 2011 r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych (Dz.U. 2011 Nr 16 Poz. 74). Ocen​ę zgodności wyrobu przeprowadzono​ zgodnie z zał​. nr VII Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 12 stycznia 2011 r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych.

Cechy

 • Wegański: 

  Tak

 • Nietestowany na zwierzętach: 

  Tak

 • Kraj produkcji: 

  Polska

 • Opakowanie: 

  Folia

 • Wysyłany przez producenta: 

  Tak

Materac

 • Wyrób medyczny: 

  Tak

 • Grupa wiekowa: 

  0+

 • Wysokość: 

  14 cm