Wczytuję dane...
Gwarancja: 2 lata
Wysyłka: 14 dni
Koszt dostawy od: 13.90 PLN
Producent: Hevea
Wegański
Wyrób medyczny

Spędzasz w łóżku nawet do 1/3 całego życia - czemu by nie spędzić ich na naturalnym i wegańskim materacu lateksowym Hevea Comfort H2?

Dzięki strefom o zróżnicowanej twardości zdrowy materac lateksowy Hevea Comfort H2 zapewnia ergonomiczną pozycję ciała podczas odpoczynku. Siedem zróżnicowanych stref komfortu wewnątrz wkładów materaców lateksowych tworzy jednolitą powierzchnię podparcia. Naturalny lateks posiada podstawowe właściwości zapobiegania rozwojowi bakterii i roztoczy. Wyjątkowe właściwości regulowania mikroklimatu i szybkiej wymiany powietrza wewnątrz lateksu zapewniają uczucie orzeźwiającego chłodu w lecie i miłego ciepła w zimie, dzięki czemu nie ma już potrzeby stosowania opcjonalnego wykończenia pokrowca lato-zima. Pokrowiec wewnętrzny z membrany pełni funkcję higieniczną. Grubo pikowany pokrowiec można swobodnie zdjąć (taśma suwakowa z 3 stron) i wyprać. Materac medyczny Hevea Comfort H2 to wyrób medyczny klasy I.

Pokrowiec z dzianiny Hevea Aegis Natural Care to wyjątkowy pokrowiec na wyjątkowe potrzeby. Idealnie sprawdzi się na materacu Hevea Comfort H2, zapewniając mu dłuższą żywotność i odporność na zabrudzenia. Dzianina zapewnia doskonały komfort i optymalną ochronę dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologii medycznej w postaci „tarczy ochronnej”. Pokrowiec ma certyfikat Eko-Tex Standard 100.

Materac lateksowy Hevea Comfort H2 jest wegański - nie zawiera produktów pochodzenia zwierzęcego (np. wełna, klej). Producent w myśl zero waste przyjmuje zużyte wkłady lateksowe, które są wykorzystywane do produkcji innych wyrobów. Ze względów higienicznych (wyrób medyczny) materac zapakowany jest w folię. Ze względu na gabaryt, materac do transportu owinięty jest w folię z recyklingu.

Budowa:

Jednolita płyta 7 strefowej pianki lateksowej, obustronnie perforowanej grubości 14 cm. Pianka lateksowa o zawartości 20% naturalnej żywicy hevea brasiliensis. Dzianina pokrowca: bawełna/poliester, pikowana antyalergiczną włókniną klimatyzowaną o gramaturze 300g. Dzianiny z certyfikatem Eko-Tex Standard 100. Waga materaca od 15 kg (200/80 cm) – do 36 kg (200/180 cm). Wysokość materaca około 17 cm.

Gwarancja:

2 lata na produkt
10 lat na wkład materaca

Zastosowanie:

Łóżka i sypialnie, waga użytkownika do 90 kg w opcji H2 (gęstość lateksu 60-65 kg/m3).

Uwagi:

Materac średnio-twardy H2 dla użytkownika do 90kg, dwustronny - dwie strony użytkowe. Zalecany stelaż płaski lub elastyczny o rozstawie szczebelków 3-5 cm. Dopuszcza się regulację stelaża w jednej lub kilku płaszczyznach. Rekomendowany stelaż Hevea Standard, Hevea Comfort lub Hevea Prestige. Materac dostarczany w formie zrolowanej – niezależnie od rozmiaru. Przy rozmiarze 200/200 cm czas realizacji zamówienia może wydłużyć się do 45 dni. 

Produkt wysyłany przez producenta - obowiązują inne warunki dostawy.

Wyrób medyczny kl. I ​zgodny z wym​ogami Dyrektywy Rady 93/42/EWG z dnia 14 czerwca 1993 r. ​odnośnie wyrobów medycznych​,​ zmienionej Dyrektywą 2007/47/WE PE i R​E z dnia 5 września 2007 r. oraz zharmonizowanymi z nią normami: PN-EN ISO 14971:2012, PN-EN 1041​A​1:2013-12, PN-EN ISO 15523-1:2012. oraz Ustawą z dnia 20 maja 2010 roku o wyrobach medycznych (Dz.U. 2010 Nr 107 Poz. 679) i Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 12 stycznia 2011 r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych (Dz.U. 2011 Nr 16 Poz. 74). Ocen​ę zgodności wyrobu przeprowadzono​​ zgodnie z zał​. nr VII Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 12 stycznia 2011 r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych.

Cechy

 • Wegański: 

  Tak

 • Nietestowany na zwierzętach: 

  Tak

 • Kraj produkcji: 

  Polska

 • Opakowanie: 

  Folia

 • Wysyłany przez producenta: 

  Tak

Materac

 • Wyrób medyczny: 

  Tak

 • Twardość: 

  H2 (średnio twardy)

 • Grupa wiekowa: 

  bez ograniczeń

 • Wysokość: 

  17 cm