Wczytuję dane...
Wysyłka: 24 godziny
Koszt dostawy od: 9.90 PLN
Producent: Hydrophil
Kompostowalna
Wegańska
Wolna od BPA
Bez plastiku z paliw kopalnych

Hydrophil Bambusowa szczoteczka do zębów z miękkim włosiem to idealna alternatywa dla plastikowej szczoteczki do zębów. Szczoteczka bambusowa jest przyjazna środowisku i ulega łatwo biodegradacji. Sam bambus ma również właściwości antyseptyczne, dlatego jest doskonałym surowcem na szczoteczki do zębów. Dodatkowo naturalne uczucie w dłoni oraz w jamie ustnej sprawi, że szczotkowanie zębów stanie się przyjemniejsze.

Szczoteczka bambusowa została wykonana z samych odnawialnych surowców. Rączka szczoteczki została zrobiona z drewna bambusowego Moso, które w ciągu dwóch lat osiąga nawet 20 metrów wysokości. Natomiast włosie szczoteczki wykonane jest z oleju rycynowego przetworzonego na bionylon. Włosie jest więc wolne od BPA i substancji ropopochodnych. Farby pokrywające końcówki szczoteczek są ekologiczne i bezpieczne dla środowiska.

Każde 10% zysku ze sprzedaży firma Hydrophil przekazuje na konto organizacji Viva con Agua, która działa na rzecz udostępniania wody pitnej i podstawowych sanitariatów potrzebującym na całym świecie. Realizują projekty w Nepalu, Etiopii, Ugandzie i Rwandzie.

 

Dlaczego bambus?

Bambus jest jedną z najszybciej rosnących roślin na naszej planecie. Jego odmiana Moso osiąga w trakcie dwóch lat prawie 20 metrów wysokości. Z jednego bambusa może więc  powstać około tysiąca szczoteczek do zębów. Co ciekawe, sam bambus ma też większe możliwości wiązania dwutlenku węgla niż rodzime europejskie drzewa, dzięki czemu plantacje bambusowe mają pozytywny wpływ na klimat.

Czy szczoteczki bambusowe są etyczne?

Szczoteczki Hydrophil powstają w Chinach w fabrykach w Lishui i Ningbo, blisko upraw bambusowych. Wszyscy pracownicy zatrudnieni w fabrykach Hydrophil są pełnoletni i otrzymują uczciwe wynagrodzenie. Pracują w godnych warunkach pracy i są wyposażani w odpowiednią odzież ochronną. Właściciele Hydrophil osobiście odwiedzają fabryki, aby dbać o przestrzeganie tych warunków.

Co ile należy wymienić szczoteczkę bambusową?

Szczoteczkę wymieniaj co 3 miesiące, po tym czasie włosie traci swoje właściwości.

Gdzie wyrzucić szczoteczkę bambusową?

Bambusowa rączkę szczoteczki możesz kompostować. Wcześniej odłam tylko główkę z włosiem i wyrzuć ją do odpadów zmieszanych.

Jak przechowywać szczoteczkę bambusową?

Bambus to naturalny surowiec, który zachowuje się najlepiej, gdy jest przechowywany w suchym miejscu. Najlepiej przechowywać szczoteczkę w otwartym pojemniku np. kubeczku. Wyjątek stanowi przewożenie szczoteczki, np. w plecaku. Wtedy najlepiej użyć specjalnej bambusowego pojemniczka na szczoteczki do zębów.

Opakowanie:

Tekturowy kartonik z recyklingu