Wczytuję dane...
Wysyłka: 24 godziny
Koszt dostawy od: 9.90 PLN
Producent: Ovium
Kompostowalna
Bez plastiku
Bawełna GOTS
Wegańska

Ovium rękawiczka peelingująca do twarzy to idealna alternatywa dla standardowych peelingów do twarzy. Mechaniczny peeling rękawiczką jest równie skuteczny co peeling kosmetykami - dobrze złuszcza martwy naskórek i pozostawia miękką i odświeżoną skórę. Pozwoli zmniejszyć ilość produktów w Twojej kosmetyczce, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w podróży. Na dodatek rękawiczka została wykonana z organicznych surowców, dlatego jest w pełni kompostowalna.

Materiał, z którego uszyta jest rękawiczka peelingująca Ovium, posiada certyfikat GOTS. Oznacza to, że cały proces produkcji tkaniny, od zasiania bawełny, do utkania gotowego materiału, musiał spełnić rygorystyczne normy społeczne, środowiskowe i jakościowe. Daje to gwarancję, że:

 - nie użyto żadnych toksycznych, rakotwórczych i niebiodegradowalnych środków chemicznych,

 - produkcja materiału odbyła się w sposób minimalizujący wytwarzanie odpadów,

 - zastosowano zamknięty obieg wodny (oznacza to maksymalne wykorzystanie wody bez marnowania),

 - sam materiał jest odpowiednio trwały,

 - osoby zatrudnione przy produkcji są pełnoletnie, zatrudnione dobrowolnie, a ich płaca jest godziwa,

 - liczba godzin pracy nie jest nadmierna,

 - pracownicy są traktowani z godnością i szacunkiem, 

Cały proces produkcyjny jest regularnie sprawdzany przez odpowiednie jednostki. Wybierając materiał z certyfikatem GOTS masz 100% pewność, że nie dokładasz się do nieludzkiego traktowania i nadmiernego niszczenia środowiska.

  

Działanie:

Rękawiczka peelingująca Ovium pozostawia po każdym użyciu gładką i odświeżoną skórę. Przy regularnym stosowaniu zmniejsza liczbę zaskórników.

Stosowanie:

Rękawiczki peelingującej możesz używać do masażu na sucho lub mokro. Warto nałożyć na rękawiczkę ulubiony do żel do twarzy lub olejek, a następnie wykonać masaż. Peeling wykonuj tak często, jak potrzebujesz. Na początku poleca się zacząć od bardzo delikatnego i krótkiego masażu raz w tygodniu, a następnie stopniowo zwiększać częstotliwość. W ten sposób unikniesz podrażnienia skóry.

Pranie rękawiczki peelingującej:

Rękawiczkę możesz prać w pralce wraz z innymi rzeczami w maksymalnej temperaturze 60 stopni. Po wypraniu możesz przeprasować ją żelazkiem o temperaturze do 100 stopni. Nie jest to jednak konieczne.

Dbanie o rękawiczkę peelingującą:

Aby utrzymać właściwą higienę rękawiczki, pierz ją po każdym użyciu (nawet ręcznie z użyciem mydła). Susz w suchym miejscu. Pamiętaj, że pod wpływem mocno napigmentowanych kosmetyków rękawiczka może się odbarwić oraz delikatnie zmniejszyć się po kilku użyciach.

Rozmiar:

Rękawiczka peelingująca Ovium ma wymiary 7,5x9 cm. Idealnie wchodzi na cztery palce dłoni.

Opakowanie:

Tekturowy kartonik

Cechy

 • Wegański: 

  Tak

 • Bez plastiku: 

  Tak

 • Kraj produkcji: 

  Polska

 • Opakowanie: 

  Tekturowy kartonik