Wczytuję dane...
Wysyłka: 24 godziny
Koszt dostawy od: 9.90 PLN
Producent: Ovium
Kompostowalny
Bez plastiku
Bawełna GOTS
Wegański

Wielorazowe płatki do demakijażu Ovium, to przyjazne środowisku waciki, które skutecznie usuwają makijaż. Są wykonane z miękkiej i bezpiecznej bawełny, dzięki czemu nie podrażniają skóry. Ich delikatność sprawi, że każdy demakijaż wykonasz z przyjemnością! Na dodatek wielorazowe waciki zostały wykonane z organicznych surowców, dlatego są w pełni kompostowalne.

Zestaw zawiera 4 wielorazowe Ovium płatki wraz z bawełnianym woreczkiem do ich przechowywania oraz suszenia.

Materiał, z którego uszyte są płatki kosmetyczne oraz woreczek Ovium, posiada certyfikat GOTS. Oznacza to, że cały proces produkcji tkaniny, od zasiania bawełny, do utkania gotowego materiału, musiał spełnić rygorystyczne normy społeczne, środowiskowe i jakościowe. Daje to gwarancję, że:

 - nie użyto żadnych toksycznych, rakotwórczych i niebiodegradowalnych środków chemicznych,

 - produkcja materiału odbyła się w sposób minimalizujący wytwarzanie odpadów

 - zastosowano zamknięty obieg wodny (oznacza to maksymalne wykorzystanie wody bez marnowania)

 - sam materiał jest odpowiednio trwały

 - osoby zatrudnione przy produkcji są pełnoletnie, zatrudnione dobrowolnie, a ich płaca jest godziwa

 - liczba godzin pracy nie jest nadmierna

 - pracownicy są traktowani z godnością i szacunkiem

Cały proces produkcyjny jest regularnie sprawdzany przez odpowiednie jednostki. Wybierając materiał z certyfikatem GOTS masz 100% pewność, że nie dokładasz się do nieludzkiego traktowania i nadmiernego niszczenia środowiska.

  

Stosowanie:

Namocz wacik wodą, aby nie wsiąknął zbyt dużo kosmetyku. Nałóż na płatek produkt do demakijażu, a następnie wykonaj demakijaż. Po użyciu przemyj wacik mydłem by zapobiec jego odbarwieniu.

Pranie wacika wielorazowego:

Płatki Ovium możesz prać w pralce wraz z innymi rzeczami w maksymalnej temperaturze 60, a stopni. Po wypraniu możesz przeprasować go żelazkiem o temperaturze do 100 stopni. Nie jest to jednak konieczne. Woreczek pierz w temperaturze 30 stopni.

Dbanie o wacik wielorazowy:

Aby utrzymać właściwą higienę płatka Ovium, pierz go po każdym użyciu (nawet ręcznie z użyciem mydła). Susz go w suchym miejscu. Pamiętaj, że pod wpływem mocno napigmentowanych kosmetyków wacik może się odbarwić oraz delikatnie zmniejszyć się po kilku użyciach. Nie wpływa to jednak na jakość demakijażu.

Na jak długo starcza wielorazowy wacik?

Z każdym praniem płatki Ovium tracą swoje włókna, dlatego zalecamy wymianę po 3 miesiącach. Jeśli jednak czujesz, ze po upływie 3 miesięcy płatek jest wciąż wystarczająco miękki, możesz używać go znacznie dłużej, według własnego uznania.

Rozmiar:

Płatek Ovium ma średnicę 7,5cm.

Opakowanie:

Tekturowy kartonik