Wczytuję dane...
Wysyłka: 24 godziny
Koszt dostawy od: 9.90 PLN
Producent: Beepack
Biodegradowalne
Bez plastiku
Naturalny skład
Bezpieczne dla żywności 

Woskowijki to ręcznie wykonane opakowania do przechowywania żywności. Woskowijek możesz użyć zamiast folii spożywczej i aluminiowej do pakowania oraz przechowywania żywności. Woskowijki są ekologiczne i wielokrotnego użytku, a żywność w nich przechowywana zachowa świeżość na dłużej.

Ekologiczne woskowijki sprawdzą się przy przechowywaniu pieczywa, pakowaniu kanapek na wynos, przechowywaniu przekrojonej cytryny, serka czy pomidora w lodówce. Możesz nimi także owinąć miseczkę, by żywność w niej przechowywana pozostała jak najdłużej świeża.

Zestaw woskowijek Tropical Pack zawiera trzy ekologiczne woskowijki:

 • 1 S (18x18 cm) w liście monstery - posłuży do owijania małych warzyw i owoców, np. pomidorków, cytryny czy kawałka sera.
 • 1 M (28x28 cm) w ananasy - idealna do zabrania kanapki na wynos czy przykrycia salaterki.
 • 1 L (36x36 cm) w liście monstery - do przechowywania chleba lub przykrycia większych misek.

Jak wykonywane są woskowijki?

Każda woskowijka jest wykonana ręcznie. Bazą woskowijek BeePack® jest polska tkanina bawełniana, posiadająca międzynarodowy certyfikat jakości Oeko-Tex Standard 100*. W skład woskowijek BeePack® dodatkowo wchodzą:

 • OCZYSZCZONY WOSK PSZCZELI – posiada wysoce dobroczynne właściwości lecznicze a flawonoidy w nim zawarte działają przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Ponadto wosk używany jest również w przemyśle do produkcji środków konserwujących. Ta właśnie ta właściwość zapewnia naturalny konserwant przechowywanej żywności.
 • ŻYWICA DRZEWNA – Żywica to naturalny opatrunek drzewa. Posiada właściwości antyseptyczne i antybakteryjne.
 • ZIMNOTŁOCZONY OLEJ JOJOBA - Tłoczony na zimno olej jojoba jest nieocenionym produktem pielęgnacyjnym. Posiada szereg związków i witamin posiadających właściwości regeneracyjne.

Jak używać woskowijki?

Owiń produkt woskowijką. Następnie przytrzymaj ją chwilę w dłoniach - dzięki ciepłu Twoich rąk woskowijka dopasuję się do owijanych rzeczy.

Jak dbać o woskowijkę?

Po każdym użyciu umyj woskowijkę w letniej wodzie, ewentualnie z dodatkiem delikatnego mydła. Następnie powieś woskowijkę do wyschnięcia. Pamiętaj, że woskowijki należy chronić przed źródłem gorąca: intensywnym słońcem czy gorącą wodą, a także nie należy ich myć w zmywarce oraz wkładać do mikrofalówki. Wówczas posłużą ci nawet kilka miesięcy.

Czy woskowijki są bezpieczne w kontakcie z żywnością?

Produkt został przebadany przez TUV pod kątem dopuszczenia do kontaktu z żywnością. Do wykonania produktu użyto wosku z Food Grade i portugalskiej żywicy kosmetycznej, neutralnej dla żywności.

Opakowanie:

Tekturowe pudełko

Cechy

 • Nietestowany na zwierzętach: 

  Tak

 • Bez plastiku: 

  Tak

 • Kraj produkcji: 

  Polska

 • Opakowanie: 

  Tekturowy kartonik