Wczytuję dane...
Wysyłka: 24 godziny
Koszt dostawy od: 9.90 PLN
Producent: Bambaw
Bez plastiku
Wegańska

Wróć do tradycyjnego golenia bez plastiku dzięki stylowej metalowej maszynce Bambaw!

Bambaw srebrna maszynka do golenia z ryflowanym uchwytem to doskonały zamiennik plastikowych jednorazowych maszynek zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Tradycyjne maszynki są skutecznym narzędziem do golenia - metalowe maszynki były przecież szeroko stosowane przed masową produkcją maszynek jednorazowych.

Przejście na wielorazową maszynkę do golenia może wydawać się początkowo niepokojące. Ale nie martw się! Maszynka do golenia Bambaw jest wyposażona w osłonę bezpieczeństwa, dzięki czemu możesz używać jej do golenia wszystkich miejsc. Samo golenie maszynką do golenia nie jest trudne, wystarczy kilka „testów” aby płynnie przejść i przełamać złe nawyki dotyczące golenia. Największym błędem jest golenie się tak, jakby to była jednorazowa maszynka do golenia. Maszynka Bambaw nie obraca się jak typowa jednorazówka dlatego ruchy nią powinny być krótkie i lekkie. Nie należy również dociskać jej do skóry.

Po przejściu z jednorazowej maszynki do golenia na maszynkę do golenia zauważysz, że Twoja skóra jest mniej podrażniona i bardziej delikatna. Maszynka z jednym ostrzem nie obcina włosów pod skórą, tak jak maszynki jednorazowe z wieloma ostrzami. Dzięki temu unikniesz zwiększenia ryzyka wrastających włosów.

W zestawie z wielorazową maszynką znajdziesz jedną żyletkę Astra. Do maszynki pasuje również każda standardowa dwustronna żyletka dostępna na rynku.

 

Jak używać wielorazowej maszynki?

Przed rozpoczęciem golenia zwilż dokładnie ciepłą wodą miejsce, które chcesz ogolić. Następnie nałóż na nie krem do golenia lub obficie namydl je mydłem. Główkę maszynki opłucz dokładnie wodą - pamiętaj, aby w trakcie golenia również ją spłukiwać, by usunąć nagromadzone na ostrzu włosy. Teraz możesz już przejść do właściwego golenia. Trzymaj maszynkę pod kątem 30 stopni i rób nią krótkie oraz płynne przeciągnięcia. Maszynka do golenia nie ma obrotowej i dopasowanej główki, dlatego tak ważne jest robienie krótkich pociągnieć. Nie używaj również dużego nacisku - zbyt duża presja może spowodać skaleczenie. Rączka maszynki jest bardzo dobrze wyważona, dlatego wystarczy, że będziesz ją delikatnie przesuwać po skórze. Zaraz po goleniu spłucz miejsce zimną wodą, a następnie osusz skórę ręcznikiem. Najlepiej jeśli po prostu poklepiesz ją ręcznikiem i nie będziesz jej zbytnio pocierać.

Jak założyć i zmienić ostrze w maszynce?

Odkręć rączkę maszynki do golenia w ruchu przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Zdejmij metalową główkę z maszynki. Ostrożnie wyjmij ostrze z opakowania i zdejmij papierową bibułkę. Pamiętaj, aby zawsze trzymać ostrze za krótkie krawędzie. Następnie umieść ostrze pomiędzy dwoma częściami główki. Zamontuj główkę na rączce. Przykręć do maszynki z powrotem, przekręcając metalową rączkę. Nigdy nie trzymaj maszynki za główkę.

Jak pielęgnować skórę po goleniu wielorazową maszynką?

Maszynka do golenia goli dokładniej skórę niż standardowa jednorazówka. Nie posiada również paska żelu, dlatego po goleniu należy zadbać o właściwą pielęgnacje skóry. Do pielęgnacji ciała użyj ulubionego balsamu nawilżającego lub oleju. Polecamy w szczególności olej kokosowy, arganowy, jojoba lub z awokado. Nawilżą one i ukoją skórę. Jeśli używasz maszynki do golenia twarzy, to użyj płynu po goleniu.

Jak przechowywać maszynkę do golenia?

Maszynkę przechowuj w suchym miejscu, ponieważ wilgoć może spowodować szybsze stępienie ostrza. Po każdym użyciu możesz również zanurzyć główkę maszynki w olejku mineralnym, co zapobiegnie rdzewieniu ostrza.

Kiedy należy wymienić ostrze w maszynce?

Czas wymiany ostrza jest inny dla każdego i zależy od tego jak grube są Twoje włosy, jak często się golisz i jakie masz osobiste preferencje. Nigdy nie używaj jednak tępego ostrza, ponieważ może być ono źródłem skaleczeń i podrażnień.

Jak wyrzucić tępe ostrze?

Tępego ostrza należy pozbyć się w bezpieczny sposób, tak aby nie skrzywdzić siebie ani nikogo innego. Najlepiej jeśli weźmiesz puszkę po napoju i wrzucisz do niej ostrze. W ten sposób nikt się nie skaleczy. Puszkę z ostrzem możesz wrzucić do pojemnika na tworzywa sztuczne, a wówczas zostanie poddane recyklingowi.

Opakowanie:

Tekturowy kartonik