Wczytuję dane...
Wysyłka: 24 godziny
Koszt dostawy od: 9.90 PLN
Producent: Naturla
Biodegradowalna
Bez plastiku
Wegańska

Szczotkowanie na sucho to rytuał, który może dać naszemu ciału wiele korzyści. Złuszczy martwy naskórek, pobudzi krążenie, a nawet zredukuje cellulit! Regularny masaż pomoże również na wrastające po goleniu włoski. Skóra po samym masażu na sucho jest jędrna, napięta i miękka w dotyku. 

Szczotkowanie ciała wymaga odpowiedniej szczotki. Naturla szczotka do ciała to szczotka z wysokiej jakości drewna bukowego z włosiem Tampico. Włosie pochodzi z włókien agawy, dlatego szczotka jest wegańska i biodegradowalna. Szczotka znajduje się w zestawie z bawełnianym woreczkiem, w którym możesz ją przechowywać po użyciu.

 

Jak wykonać masaż szczotką do masażu ciała?

Masaż ciała szczotką najlepiej zacząć od nóg i przechodzić powoli do górnych partii ciała. Zawsze jednak powinien on być wykonywany w kierunku serca. Szczotkę staraj się trzymać pod kątem (ok. 45 stopni) i nie używaj za dużego nacisku. Długość samego masażu dostosuj do swojej skóry. Najlepiej zacznij od krótkich masaży i później stosunkowo je wydłużaj. Po masażu możesz wziąć prysznic, aby dodatkowo pobudzić krążenie. Warto również nawilżyć skórę. 

Jak myć szczotkę do masażu ciała?

Szczotka usuwa ze skóry martwy naskórek, komórki oraz oleje. Po każdym użyciu szczotki należy więc, spryskać włosie płynem antybakteryjnym. Po kilku użyciach warto umyć szczotkę w wodzie, poprzez zamoczenie włosia w wodzie z dodatkiem delikatnego mydła. Podczas mycia włosia, nie należy moczyć drewnianej rączki szczotki. Po umyciu należy ułożyć szczotkę włosiem do dołu, aby mogła dokładnie wyschnąć. 

Czy są przeciwskazania do szczotkowania ciała?

Przeciwwskazaniem do szczotkowania ciała są wszelkie zmiany na tle bakteryjnym lub wirusowym, świeże blizny i otwarte rany. Podczas masażu należy też uważać na pieprzyki i znamiona, aby nie zostały zdrapane. Masaż może być również wykonywany przez osoby ze skórą naczyniową. Przy żylakach, najlepiej skonsultować masaż ze swoim lekarzem. 

Konserwacja szczotki:

Pamiętaj, że szczotka jest wykonana z naturalnego drewna, dlatego należy odpowiednio zabezpieczyć ją przed użyciem. Zwłaszcza jeżeli szczotka ma mieć kontakt z wodą. W tym celu zaimpregnuj ją olejem jadalnym. Następnie poczekaj, aż drewno wchłonie olej i będzie całkowicie suche.

Opakowanie:

Bawełniany woreczek

Cechy

 • Wegański: 

  Tak

 • Bez plastiku: 

  Tak

 • Kraj produkcji: 

  Polska

 • Opakowanie: 

  Bawełniany woreczek

Napisz opinię
2020-12-20 20:29:49 - Ewa

Szczotka jest fantastyczna! Znakomicie pobudza krążenie, masaż relaksuje. Wygodnie się używa dzięki paskowi. Bardzo polecam!

Ocena 5.00

Ocena: